INFORMACE O KURZECH PEČENÍ

  • Maximální počet je 6 účastníků.
  • Kurzy jsou vhodné i pro úplné začátečníky.
  • V ceně kurzu je zahrnuto: malé občerstvení, káva nebo čaj, zapůjčení zástěry.
  • Dárkové cukrářské vouchery mají různé barvy, každá barva odpovídá jiné finanční hodnotě. V nabídce máme voucher duhový, žlutý, růžový a fialový.
  • Pokud tedy máte voucher žlutý, můžete si vybrat libovolný kurz z kategorie žluté. Pokud máte voucher růžový, můžete si vybrat libovolný kurz z kategorie růžové atd.
  • Pokud byste se chtěli účastnit kurzu z jiné barevné kategorie, tak můžete. Jen v případě, že se jedná o dražší kurz, tak ho budete muset doplatit. Pokud si naopak vyberete kurz levnější, než je hodnota vašeho voucheru, můžete si za rozdíl v ceně vybrat naše zboží. Peníze nevracíme.
  • Na voucheru naleznete i údaj s platností, je to vždy 1 rok od jeho zakoupení. Tento voucher je nutné s sebou přinést na kurz.
  • Pokud z nějakého důvodu potřebujete zrušit rezervaci, je potřeba tak učinit minimálně 24 hodin před uskutečněním kurzu, jinak voucher propadá.
  • Kurzy se konají v naší Cukrárně Saint Tropez, Karmelitská 376/20, Praha 1 – Malá Strana.
  • Podmínkou konání kurzu jsou minimálně 4 účastníci.
  • Do výrobny si prosím vezměte uzavřenou obuv, která neklouže, doporučujeme dlouhý rukáv, neboť je zapnutá klimatizace.

Popis kurzů

Žluté kurzy
ZAOSTŘENO NA MAKRONKY
Chic francouzskou specialitu

Cukrárna Saint Tropez je známá svými makronkami po celé České republice a my nyní naučíme i vás, jak si tuto lahodnou francouzskou specialitu z mandlové mouky upéct doma. Zkušení cukráři s vámi vyrobí také několik druhů náplní, kterými se makronky spojují. S domácími makronkami budete za hvězdu na každé rodinné oslavě i večírku!

Cheesecake
Oblíbený dezert v hlavní roli

V tomto kurzu se od zkušených cukrářů naučíte Cheesecake na různé
způsoby – vyzkoušíte klasický pečený, nepečený a také ten na francouzský způsob, vyráběný ze sýru Philadelphia. Společně si také ukážete možnosti, jak dort nadekorovat tak, aby byl naprosto dokonalý!

Gateaux de Voyage
Madlenky a Biskupské chlebíčky na francouzský způsob

Na tomto kurzu vás naučíme péct nadýchané voňavé piškotové těsto,
z něhož si společně vyrobíte tolik oblíbené Madlenky a dva biskupské chlebíčky: Vyhlášený citrónový a druhý s vlašskými ořechy a se sušenými švestkami. Po tomto kurzu se již nikdy nebudete na piškotové těsto dívat stejně.

Zákusky z odpalovaného těsta
Tradice na mnoho způsobů

V kurzu s naší cukrářkou se dozvíte, jak udělat dokonale odpalované těsto, žloutkový krém, karamelovou šlehačku a perfektní fondán. Naučíte se takové české klasiky jako je věneček, větrník či labuť.  Společně si upečete také slavný francouzský Paris Brest plněný mandlovým krémem.

SLADKÉ PEČIVO Z KYNUTÉHO TĚSTA

Naše cukrářka vás naučí perfektní kynuté těsto, takže po kurzu už nebudete mít žádné obavy, jestli dobře vykyne a výsledný výsledek se podaří. Také se naučíte výborný Creme Patissiere, který se často používá na zdobení kynutého těsta a samozřejmě se naučíme, jak s těstem pracovat a jak z něho vytvořit výborné výrobky.

Růžové (ČERVENÉ) kurzy

PILÍŘE FRANCOUZSKÉ CUKRAŘINY I.

Tradiční francouzské snídaňové pečivo

Náš šéfcukrář vám předá know-how jak udělat pravé máslové croissanty křupavé na povrchu, ale měkoučké uvnitř. Vedle klasických croissantů se také naučíte krok za krokem jak vyrobit Pain au chocolat a výborné briošky.

 

PILÍŘE FRANCOUZSKÉ CUKRAŘINY II

Žloutkový Millefeuille a koláč Tropezienne

Naučte se s naším šéfcukrářem  dvě báječně francouzské klasiky – dezert Millefeuille a koláč Tropezienne. Millefeuille je tolik oblíbený pro své křehounké domácí listové těsto a lehký krém s pravou vanilkou a Tropezienne zase pro božskou kynutou briošku s krémem, který obsahuje i kapku rumu. Tyhle lahůdky pak budete péct znovu a znovu, věřte nám.

 

PILÍŘE FRANCOUZSKÉ CUKRAŘINY III

Petits fours secs – trvanlivé pečivo

Náš šéfcukrář vás naučí domácí listové a linecké těsto, ten nejlepší karamel i domácí malinovou marmeládu, z nichž si vyrobíte populární dezerty L´Amandier, Florentins a oříškové tartaletky Specialites.

 

PEČENÍ S ČOKOLÁDOU

Toužíte po tom nejčokoládovějším dortu na světě? Naučte se ho péct společně se zkušenými cukráři na našem kurzu! Vedle báječného brownies si uděláte také čokoládový dort, díky kterému se z vás stane mezi přáteli pojem!  Zasvětíme vás do tajů temperování čokolády, výroby čokoládového krému a dekorací. Teď už stačí jen pořídit svíčky a večírek či oslava může začít!

 

ODPALOVANÉ TĚSTO JINAK

Francouzský tradiční versus moderní styl

Naučíme vás vedle tradičního francouzského dortu Paris Brest také moderní francouzské Religieuses s příchutěmi, jako je např. malina, citron, pistácie. Připravit dokonalé odpalované těsto, krémy vycházející z Créme Patissiere a Créme Mousseline  pro vás po našem kurzu budou hračkou!

 

SACHER VE DVOU VARIANTÁCH

Sachrův dort patří k těm nejslavnějším a nejoblíbenějším. Naši zkušení cukráři  vás naučí originální vídeňskou recepturu a také jeho francouzské provedení, abyste mohli své blízké pokaždé překvapit něčím
novým.

 

TARTELETTES NA MNOHO ZPŮSOBŮ

Otevřete dveře i mysl Francii a naučte se s námi vyrábět ty nejlepší místní pochoutky. Naučíme Vás, jak udělat těsto na sladké tartelettes, a jak ho správně umístit do forem. Také vám předvedeme, jak udělat dokonalé krémy: Créme Patissiere, Mandlový krém nebo Créme citron, z nichž pak následně vytvoříte tolik oblíbené  Tartelettes au citron, Tartelettes aux fruits nebo Tarte Bourdaloue.

 

DORTY JAKO Z CUKRÁRNY

Fruitier, Fraisier

Chcete si doma udělat dort, který bude vypadat a chutnat jako z té nejlepší cukrárny? Naši zkušení cukráři vás naučí, jak si doma upéct lehoučký korpus Génoise, jak vyrobit lehký krém Mousseline Vanille a francouzský Créme au beurre. A co především? Společně dort nadekorujete jako opravdoví profesionálové!

Harmonogram kurzů

 

Kurz Kategorie Lektor Datum Čas Jazyk Cena
ODPALOVANÉ TĚSTO JINAK

 

 

Růžové (červené) kurzy

 

Šéfcukrářka Michaela Sobota

30.9.2023

15.30 – 19.00 Čj 3450 Kč
ZÁKUSKY Z ODPALOVANÉHO TĚSTA  

Žluté kurzy

 

Cukrářka  Maria Sobota

30.9.2023

15.30 – 19.00 Čj 3150 Kč

 

 

 

Kurz Kategorie Lektor Datum Čas Jazyk Cena

 TARTELETTES NA MNOHO ZPŮSOBŮ

 

Růžové (červené) kurzy Šéfcukrářka Michaela

Pondělí

9.10.2023

15.30 – 19.00 Čj 3450 Kč

ZAOSTŘENO NA MAKRONKY

 

 

Žluté kurzy

 

Šéfcukrářka Michaela

Sobota

14.10.2023

15.30 – 19.00 Čj 3150 Kč

 

 

Kontakt

Passion Chocolat, s.r.o.
IČ:27872602, DIČ: CZ27872602
Karmelitská 376/20
118  00, Praha 1 – Malá Strana

Telefon do cukrárny/objednávky
+420 603 333 338

Email: info@cukrarnatropez.cz

Odpovědná osoba
Ing. Michaela Nosálová
Mobil: +420 602 461 788

Marketing a PR
Lukáš Otys
Jednatel společnosti
Email: Lotys@cukrarnatropez.cz

Otevírací doba
Po – Pá         8 – 19 hodin
So – Ne         9 – 19 hodin